trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Elipa900
VIP
9
0
followers
Omicron Persei 8
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
2,254
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
36
37
38
92%
The Lord of the Rings: The Return of the King (Extended)
1,907 votes
9
— Superb
92%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (Extended)
1,886 votes
9
— Superb
91%
The Shawshank Redemption
42,412 votes
9
— Superb
90%
The Lord of the Rings: The Two Towers (Extended)
2,031 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,329 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,614 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,517 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,530 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,915 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,891 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,344 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,658 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,825 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,301 votes
7
— Good
87%
Your Name.
14,893 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,831 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,319 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,054 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,867 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
26,384 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,031 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,518 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
43,977 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,185 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,012 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,658 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,438 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
11,060 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,211 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,179 votes
9
— Superb
85%
Harakiri
1,187 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,232 votes
9
— Superb
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,058 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,213 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,531 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,843 votes
7
— Good
85%
Princess Mononoke
12,290 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,517 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,251 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,718 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,161 votes
8
— Great
84%
Seven Samurai
4,391 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,683 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,932 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,574 votes
6
— Fair
84%
Cinema Paradiso
3,757 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,306 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,474 votes
10
— Totally Ninja!
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,778 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,612 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,653 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,530 votes
8
— Great
84%
Whiplash
24,668 votes
7
— Good
84%
Coco
31,510 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,465 votes
8
— Great
84%
It's a Wonderful Life
7,270 votes
7
— Good
84%
Alien
27,177 votes
9
— Superb
84%
Paris Is Burning
714 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,156 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
16,557 votes
8
— Great
1
2
3
36
37
38
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup