trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Joe
VIP
8
3
followers
Brooklyn, NY
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,417 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,530 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,535 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,307 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,328 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,870 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,386 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,038 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,020 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,441 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Grave of the Fireflies
7,213 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,190 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,242 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,849 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,720 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,165 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Seven Samurai
4,392 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,312 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,662 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,183 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,773 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,107 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,291 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,442 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,178 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,968 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,516 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Paperman
2,816 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,619 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,769 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,574 votes
10
— Totally Ninja!
80%
American Beauty
18,878 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Grand Budapest Hotel
24,496 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,383 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,808 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,587 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,856 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Kubo and the Two Strings
12,040 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,685 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,090 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,044 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,141 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars Rebels: The Siege of Lothal
187 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Isle of Dogs
7,806 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,700 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,963 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,440 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,960 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,621 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,266 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Raid
7,309 votes
10
— Totally Ninja!
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
27,923 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Treasure Planet
6,488 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dazed and Confused
4,292 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Rushmore
3,592 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love, Rosie
5,147 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Royal Tenenbaums
5,860 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,410 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,726 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup