trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sp1ti
VIP
OG
13
1793
followers
Switzerland
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
94
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,633 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,086 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,852 votes
9
— Superb
79%
Her
23,079 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,447 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,293 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,872 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,466 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
15,631 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,591 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,386 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,356 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,528 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,776 votes
9
— Superb
75%
Scream
11,462 votes
9
— Superb
78%
The Exorcist
10,446 votes
9
— Superb
73%
Hugo
9,389 votes
9
— Superb
74%
From Dusk Till Dawn
9,328 votes
9
— Superb
81%
Akira
8,511 votes
9
— Superb
65%
The Blair Witch Project
7,432 votes
9
— Superb
81%
Castle in the Sky
6,028 votes
9
— Superb
75%
The Royal Tenenbaums
5,857 votes
9
— Superb
84%
Seven Samurai
4,390 votes
9
— Superb
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,260 votes
9
— Superb
77%
Annie Hall
3,947 votes
9
— Superb
81%
La Haine
3,600 votes
9
— Superb
79%
Metropolis
2,953 votes
9
— Superb
84%
Senna
2,757 votes
9
— Superb
75%
Lost Highway
2,864 votes
9
— Superb
72%
Strange Days
2,670 votes
9
— Superb
71%
Eraserhead
2,520 votes
9
— Superb
67%
I Love You Phillip Morris
2,391 votes
9
— Superb
75%
Synecdoche, New York
2,164 votes
9
— Superb
75%
Lady Vengeance
2,099 votes
9
— Superb
75%
The Great Beauty
2,097 votes
9
— Superb
78%
Exit Through the Gift Shop
1,990 votes
9
— Superb
75%
Barton Fink
2,026 votes
9
— Superb
80%
Persona
1,946 votes
9
— Superb
71%
Audition
2,057 votes
9
— Superb
77%
Summer Wars
1,824 votes
9
— Superb
80%
Tokyo Godfathers
1,751 votes
9
— Superb
77%
Amour
1,765 votes
9
— Superb
78%
Dancer in the Dark
1,731 votes
9
— Superb
76%
One Cut of the Dead
1,622 votes
9
— Superb
78%
The Diving Bell and the Butterfly
1,393 votes
9
— Superb
71%
Ginger Snaps
1,367 votes
9
— Superb
79%
Ninja Scroll
1,276 votes
9
— Superb
71%
Possession
1,329 votes
9
— Superb
85%
Harakiri
1,187 votes
9
— Superb
72%
Ichi the Killer
1,276 votes
9
— Superb
78%
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
1,205 votes
9
— Superb
78%
The Act of Killing
1,185 votes
9
— Superb
65%
Upstream Color
1,293 votes
9
— Superb
79%
Ghost in the Shell 2.0
1,141 votes
9
— Superb
76%
Hard Boiled
1,152 votes
9
— Superb
80%
Tokyo Story
1,027 votes
9
— Superb
70%
Heavenly Creatures
1,078 votes
9
— Superb
70%
Inland Empire
1,069 votes
9
— Superb
81%
Departures
971 votes
9
— Superb
68%
Inside
1,065 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup