trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
zbateson-84
1
follower
Vancouver, British Columbia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
85
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
84%
Django Unchained
44,682 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,690 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,192 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,534 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,265 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,606 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,369 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,937 votes
9
— Superb
74%
Split
32,599 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,708 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,370 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,036 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,391 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,958 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,070 votes
9
— Superb
77%
La La Land
24,845 votes
9
— Superb
74%
Brave
24,125 votes
9
— Superb
80%
Star Trek
23,245 votes
9
— Superb
72%
Shazam!
24,385 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,905 votes
9
— Superb
80%
The Bourne Identity
22,465 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,414 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
21,741 votes
9
— Superb
70%
Solo: A Star Wars Story
22,244 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,483 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,996 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,275 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,284 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,693 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,965 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,565 votes
9
— Superb
74%
Unbreakable
16,650 votes
9
— Superb
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,417 votes
9
— Superb
80%
Pan's Labyrinth
15,202 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,944 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
13,763 votes
9
— Superb
73%
Blade
13,603 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,935 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,687 votes
9
— Superb
72%
Dredd
13,127 votes
9
— Superb
76%
The Terminal
12,705 votes
9
— Superb
71%
Tropic Thunder
12,568 votes
9
— Superb
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,980 votes
9
— Superb
79%
Gattaca
10,871 votes
9
— Superb
78%
Training Day
10,062 votes
9
— Superb
68%
Riddick
10,013 votes
9
— Superb
73%
The Adventures of Tintin
9,601 votes
9
— Superb
78%
Moonrise Kingdom
8,625 votes
9
— Superb
71%
The Chronicles of Riddick
8,462 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,362 votes
9
— Superb
80%
The Blues Brothers
7,049 votes
9
— Superb
72%
Sunshine
7,360 votes
9
— Superb
69%
Burn After Reading
7,118 votes
9
— Superb
71%
Vanilla Sky
6,880 votes
9
— Superb
72%
The Road
6,426 votes
9
— Superb
77%
Enemy at the Gates
6,166 votes
9
— Superb
66%
Mars Attacks!
6,525 votes
9
— Superb
75%
The Royal Tenenbaums
5,892 votes
9
— Superb
71%
Valkyrie
5,664 votes
9
— Superb
80%
Hotel Rwanda
5,081 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup