trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
zenuvius
6
followers
Portugal
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
83%
Guardians of the Galaxy
96,055 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
71,765 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,252 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,676 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
55,715 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,995 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,076 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,432 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,696 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,408 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,474 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
45,884 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,798 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,283 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,458 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
42,989 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
41,837 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,305 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,826 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,775 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,164 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,850 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,623 votes
9
— Superb
79%
Dune
35,679 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,459 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
31,717 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,170 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,633 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
26,979 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,036 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,646 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,120 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,520 votes
9
— Superb
81%
1917
24,598 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,094 votes
9
— Superb
79%
Her
22,937 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,336 votes
9
— Superb
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,595 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,617 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
18,809 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon 2
18,955 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,684 votes
9
— Superb
77%
Black Swan
18,477 votes
9
— Superb
75%
Avatar: The Way of Water
18,516 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,530 votes
9
— Superb
77%
Life of Pi
17,485 votes
9
— Superb
79%
Room
15,800 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,788 votes
9
— Superb
80%
A Clockwork Orange
14,982 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,494 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,708 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,539 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,501 votes
9
— Superb
73%
Moonlight
14,238 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,304 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,473 votes
9
— Superb
71%
Midsommar
13,477 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,394 votes
9
— Superb
83%
Psycho
11,409 votes
9
— Superb
81%
Life of Brian
10,180 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup