Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Julian Darius
0
Followers
0
Following
Edwardsville, Illinois
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
209
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
75,497 votes
8
— Great
86%
Inception
73,909 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,958 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,526 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,249 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,849 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,488 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,966 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
38,096 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,545 votes
8
— Great
84%
Coco
32,500 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
33,040 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,664 votes
8
— Great
83%
The Prestige
30,265 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,591 votes
8
— Great
75%
Gravity
30,307 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,595 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,888 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,288 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,082 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,117 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
21,613 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,171 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,252 votes
8
— Great
84%
American History X
20,730 votes
8
— Great
76%
Watchmen
21,456 votes
8
— Great
72%
The Suicide Squad
21,051 votes
8
— Great
80%
American Beauty
19,329 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
19,338 votes
8
— Great
76%
American Psycho
19,353 votes
8
— Great
77%
Black Swan
19,085 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,433 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
17,098 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,339 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
16,221 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,947 votes
8
— Great
79%
Twelve Monkeys
16,107 votes
8
— Great
81%
Heat
13,957 votes
8
— Great
76%
Beetlejuice
14,187 votes
8
— Great
88%
12 Angry Men
13,044 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,953 votes
8
— Great
78%
Moon
13,181 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,408 votes
8
— Great
74%
Batman
12,477 votes
8
— Great
77%
Total Recall
12,121 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,428 votes
8
— Great
79%
The Game
11,444 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
11,124 votes
8
— Great
81%
The Help
10,672 votes
8
— Great
76%
Moneyball
10,772 votes
8
— Great
76%
The Devil's Advocate
10,620 votes
8
— Great
80%
Office Space
10,210 votes
8
— Great
75%
Starship Troopers
10,321 votes
8
— Great
76%
Lord of War
9,999 votes
8
— Great
76%
RoboCop
9,935 votes
8
— Great
75%
Poor Things
9,917 votes
8
— Great
76%
The Others
9,800 votes
8
— Great
74%
From Dusk Till Dawn
9,581 votes
8
— Great
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,733 votes
8
— Great
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,877 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch